لابد أن نلاحظ إدارة الأزمات فی التجمیل و تنقیح المدینة

قال الدکتور علیرضا فلاحی فی خصوص مشروع ناصرخسرو:
لابد أن نلاحظ إدارة الأزمات فی التجمیل و تنقیح المدینة
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر، دکتر فلاحی، زیباسازی و پیرایش شهری را بحثی بسیار موثر در امور شهری ارزیابی و بر ضرورت توجه به بحث مدیریت بحران در این امر تاکید کرد و گفت: زیباسازی و یکنواخت کردن مناطق شهری موضوع بسیار خوبی است چرا که هر چیزی که از نظر بصری راحت تر و زیباتر باشد خود به خود شهروندان شهروند تر می شوند .
نقلا عن العلاقات العامة و الشئون الدولیة منظمة تجمیل طهران، قال الدکتور فلاحی: لابد أن نلاحظ إدارة الأزمات فی التجمیل و تنقیح المدینة و موضوع الأزمة قابل للمناقشة من جهة العینیة و الذهنیة
وی با بیان اینکه ما حتماً مسله بحران را باید در این زیباسازی و پیرایش شهری بگنجانیم، ادامه داد: زلزله اخیر کرمانشاه این نکته را به ما نشان داد که بسیاری از سازه های ما از نظر ایستایی پایدار بوده و در این حادثه عمدتا نماها، عناصر غیرسازه ای و عناصر الحاقی فروریختند.
دکتر فلاحی با تاکید براینکه بنابراین مدیریت بحران در زمینه زیباسازی و‌منظر شهری را نمی‌توان نادیده گرفت، گفت: موضوع بحران نیز اساسا از دو‌منظر عینیو ذهنی قابل بررسی است. ما در حال حاضر نماهای شهری خود را زیبا و متناسب می کنیم اگر حواسمان نباشد این نما می تواند تبدیل به عامل قتل افراد شود.
به گفته او در پروژه های بزرگی نظیر ناصر خسرو و میدان انقلاب سازمان زیباسازی اقدامات مفید پیرایش را انجام می دهد که در کنار این اقدامات بهتر است به این نکات مهم توجه شود.
این استاد معماری دانشگاه شهید بهشتی گفت: ما در زلزله بم این موضوع را دیدیم و این زلزله نشان داد که اکثر دیوارهای حایل و حیات، نماها، دست اندازه های بام و جداره ها ریزش کرد در حالی که ساختمان سالم بود و فقط ترک‌خوره بود. بنابراین اگر در منظر شهری صرفا جداره ها را زیبا کنیم و به این قضیه بی توجه باشیم یا صرفا ساختمان را مقاوم نماییم تنها بخشی از ایمنی را رعایت نموده ایم.

آخر تعديل على الأربعاء, 20 كانون1/ديسمبر 2017 17:34